Karta biblioteczna zazwyczaj jest plastikowa i z pewnością ułatwia pracę nam, bibliotekarzom. Dzięki nim będziemy mieli przede wszystkim:

1. automatyczną identyfikację czytelników,
  2. szybszą obsługę,
  3. sprawny i pewny proces wypożyczania,
  4. wyeliminujemy pomyłki w wyborze czytelnika.

Takie karty biblioteczne mają już czytelnicy MBP w Mińsku Maz. oraz GBP w Cegłowie.

Rozpoczynamy poszukiwania najbardziej korzystnej oferty producenta na karty biblioteczne dla czytelników z możliwością porady graficznej. Zamówienie będzie tańsze jeśli uzbieramy jak największą ilość chętnych, na jak największą ilość kart. Aktualnie możemy spróbować samodzielnie zaprojektować kartę wg wytycznych na stronie www.mcard.pl.

Do grupy zainteresowanych posiadaniem kart bibliotecznych dla czytelników zgłosiły się:
MBP w Sulejówku (2000), BP w Kałuszynie (2000), GBP w Jakubowie (1000), GBP w Latowiczu (1000), GBP w Mińsku Maz. z/s. w Stojadłach (1500), GBP w Mrozach (2000), GBP w Stanisławowie (500).

Razem chcemy już 10 000 kart bibliotecznych.
Więcej informacji wkrótce…

ważniak