Na 3. przeglądzie nowości prezentowano 102 pozycje a podczas przerwy spotkał się z nami na krótko pan Włodzimierz Kołacz, Pełnomocnik ds. Ochrony Informacji Niejawnych w Bibliotece na Koszykowej.

ważniak

Pan Włodzimierz w bardzo dużym skrócie opowiedział nam o polityce bezpieczeństwa danych osobowych, zarządzaniu systemami informatycznymi oraz zabezpieczeniach. Zainteresowanie tematem nasuwało bibliotekarzom pytania, m.in kto jest administratorem danych osobowych lub ABI w poszczególnych jednostkach, czy jest obowiązkowy wniosek o zgłoszenie bazy danych do rejestracji, jak wyglądają upoważnienia dla pracowników, co powinna zawierać specyfika pomieszczeń przetwarzania informacji. Pan Włodzimierz Kołacz w swojej pracy m.in. organizuje i prowadzi szkolenia z zakresu znajomości zasad ochrony informacji, po dzisiejszym spotkaniu będzie miał prawdopodobnie wielu zainteresowanych.
haha

Recenzenci Biblioteki na Koszykowej polecali m.in.: