W środę, 12 września o godz. 17 w Miejskim Domu Kultury odbyła się promocja albumu Alicji Lutostańskiej „Mińsk Mazowiecki – jedno miasto? Studium historyczno-urbanistyczne Mińska Mazowieckiego i Sendomierza”.
Mińsk mazowiecki jedno miasto

Książka zawiera dwa teksty mające charakter studiów historyczno-urbanistycznych, które poświęcone są zmianom, jakie zaszły w naszym mieście w XV i XIX wieku. Autorka omawia w nich rozwój urbanistyczny dwóch miast – Mińska i Sendomierza. Poza tekstami o charakterze naukowym, praca zawiera również wiele unikalnych, dotychczas niepublikowanych zdjęć, planów oraz map Mińska. Wypada podkreślić, że opracowanie książki powstało w 1954 roku w ramach Przedsiębiorstwa Państwowego Pracownie Konserwacji Zabytków w Warszawie. Album został wydany przez Towarzystwo Przyjaciół Mińska Mazowieckiego.

Oprac. na podstawie tekstu Damiana Sitkiewicza – członka Zarządu TPMM

Towarzystwo Przyjaciół Mińska Mazowieckiego przekaże po jednym egzemplarzu do  bibliotek w powiecie mińskim. Dziękujemy 🙂