URSYNOTEKA

BIBLIOTEKA PUBLICZNA
IM. JULIANA NIEMCEWICZA

W DZIELNICY URSYNÓW M. ST. WARSZAWY

Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy MBP w Mińsku Maz. zorganizowało wyjazd do Ursynoteki. Dnia 19. października członkowie tego Koła, będący pracownikami bibliotek powiatu mińskiego, odwiedzili Bibliotekę Publiczną im. Juliana Niemcewicza w Dzielnicy Usynów m.st. Warszawy.

Zwiedziliśmy Czytelnię Naukową nr XIV, Mediatekę oraz Oddział dla dzieci Wypożyczalni 112, który mieści się w jednorodzinnym domku.

Obejrzeliśmy prezentację o historii biblioteki, poznaliśmy pracowników, a pani dyrektor opowiedziała nam o Kolekcji Niemcewiczowskiej, wydarzeniach kulturalnych oraz e-bookach jakie od niedawna prowadzą.

Otrzymaliśmy drobne upominki oraz wspaniałą edycję nie publikowanych dotąd rękopisów swego patrona, zwaną Kolekcją Niemcewiczowską, składającą się już z 4 tomów dzieł pisarza:
– „Władysław Bojomir” (powieść wydana w 2009 roku),
– „Dziennik z czynności moich w Ursinowie 1822-1831 (2010),
– „Mowy Sejmowe 1788-1792” (2011),
– „Dziennik z lat 1820-1828” (2012).

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie, zaprezentowanie swoich zbiorów oraz podzielenie się z nami swoim doświadczeniem. Zachęcam do korzystania z Ursynoteki oraz strony internetowej http://ursynoteka.pl/.
Oto kilka naszych wspólnych zdjęć z tego wyjazdu: