Przewodnicząca Oddziału SBP w Siedlcach – Katarzyna Hapunowicz, ustaliła termin walnego zebrania na 29 stycznia 2013 (wtorek) o godz. 10.00. W spotkaniu uczestniczyło 22 delegatów, członków SBP, którzy po 4 latach wybrali nowy Zarząd Oddziału SBP w Siedlcach. Oczywiście nasze Koło działające przy MBP w Mińsku Mazowieckim również uczestniczyło w tym wydarzeniu (7 osób z powiatu mińskiego). Wybrano nową przewodniczącą – Małgorzatę Chromińską z MBP w Siedlcach, Członków Zarządu oraz nowych, reprezentujących delegatów.

Po spotkaniu zwiedziliśmy Miejską Bibliotekę Publiczną w Siedlcach. Bibliotekarze oprowadzili nas po wąskich magazynach, czytelni, pracowni komputerowej i saloniku prasowym. Byliśmy nawet w pokoju Pani Dyrektor – Jadwigi Madziar, która przekazała nam pamiątkową publikację poświęconą Stefanowi Żeromskiemu, a wychodząc usiedliśmy na ławeczce słynnego pisarza, bibliotekarza i patrona Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach.