26 maja 2013 odbył się rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”, w którym wzięło udział ponad 60 osób. Wystartowaliśmy o godz. 14.00 spod Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim podzieleni na grupy 15-osobowe. Na postoju w rezerwacie „Jedlina” oczekiwali na nas Wójt Gminy Cegłów, pan Marcin Uchman oraz Leśniczy tych obszarów – pan Henryk Witkowski, który opowiedział nam leśne ciekawostki.

Dziękujemy pani dyrektor biblioteki w Cegłowie, Danucie Grzegorczyk za ciepłe powitanie. Pomimo majowego deszczu czuliśmy się wspaniale posilając się sójką mazowiecką oraz kiełbaską z grilla. Niespodziankę zrobiła nam jeszcze poetka, pani Stanisława Gujska, która zaprezentowała swoją Cegłowską Balladę.

Organizatorem było Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Mińsku Maz., partnerami: Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Maz. i Gminna Biblioteka Publiczna w Cegłowie. Na drodze wspierał nas klub kolarski V-Max, serwis rowerowy z przyczepką pana Stanisława Cudnego, a z Rezerwatu Jedlina eskortowała nas policja. Sponsorem balonów była Galeria Armada, P.P.H. Maria.

Wszystkim bardzo dziękujemy i zapraszamy w następnym roku 🙂

Relacja z rajdu na stronie Wirtualnego Mińska Mazowieckiego.

Więcej zdjęć tutaj.