27 sierpnia 2013 r. odbyło się spotkanie autorskie z Rafałem Kosikiem i jego żoną – Katarzyną Sienkiewicz-Kosik, które poprowadziła pani Ewa Gruda. Małżeństwo wspólnie założyło wydawnictwo Powergraph, które wnosi coś ciekawego do polskiej fantastyki. W swój świat zapraszają nie tylko dorosłych ale też młode pokolenie – „żeby dzieciaki chciały czytać, bo literatura to najwspanialsza przygoda”.

Państwo Kosikowie zapraszają na Polcon 

Polcon jest corocznym zlotem miłośników szeroko pojętej fantastyki, hobby związanego z rozwojem wyobraźni, kreatywności oraz poszerzaniem wiedzy i horyzontów.  Podczas Polconu jego uczestnicy mają okazję wybrać laureatów Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla, a więc oddać głos na opowiadania i powieści fantastyczne polskich autorów wydane w ostatnim roku, wyłonione wcześniej drogą ogólnopolskich nominacji.

Na program 28. Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki Polcon składać się będzie ponad tysiąc godzin prelekcji, warsztatów i paneli dyskusyjnych podzielonych na kilkanaście bloków tematycznych. Oprócz tego na uczestników czekać będą dziesiątki sesji gier fabularnych, około 800 gier planszowych do wypożyczenia oraz wiele innych atrakcji.

Polcon 2013 WARSZAWA
Politechnika Warszawska
29 sierpnia – 1 września

Książki Rafała Kosika to m.in.:

seria 11 książek Felix, Net i Nika,
Vertical,
Mars,
Obywatel, który się zawiesił,
Kameleon,
wkrótce Nowi Ludzie.

Na przeglądzie zaprezentowano 135 pozycji, m.in.: