Gminna Biblioteka Publiczna w Mrozach podczas „Wakacji w Bibliotece” zorganizowała piknik edukacyjny „Sieciaki na wakacjach”.

W 172 polskich miastach zostało przeprowadzonych 209 pikników edukacyjnych dla dzieci na temat bezpiecznego internetu. Akcja miała na celu edukowanie dzieci poprzez zabawę, zorganizowana była przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Fundację Orange przy wsparciu wielu partnerów. W piknikach wzięły udział dzieci w wieku 6-12 lat.

Program imprez nawiązuje do fabuły edukacyjnego serwisu internetowego www.sieciaki.pl. Największym zainteresowaniem cieszyła się „Sieciakowa Strefa Rozrywki”.

Do konkursu zostało zgłoszonych 50 pikników, spośród których jury nagrodziło 20 inicjatyw. Na liście zwycięzców znalazła się bibliotekarka z Mrozów – Joanna Ługowska. Gratuluję pomysłu.