Dziękuję wszystkim za udział w spotkaniu bibliotekarzy 20 marca na wykładzie profesora Grzegorza Leszczyńskiego oraz prezentacji Wydawnictwa Dwie Siostry. Mieliśmy okazję poznać jakie są aktualnie mądre książki dla dzieci i młodzieży oraz zakupić brakujące tytuły do naszych bibliotek po atrakcyjnej cenie.

Wydawnictwo Dwie Siostry nie oszczędzają na dzieciach i publikują dobre książki w najlepszym wydaniu. W ich ciekawej ofercie wydawniczej występuje kilka tytułów, gdzie ilustracja opowiada całą historię i staje się pełnoprawną fabułą. Wśród nich najbardziej popularne to „Mapy” i „Miasteczko Mamoko”. A w serii „Mistrzowie ilustracji” przywracają życie zapomnianym tytułom. Zabawa z ich książkami jest przy okazji radosnym zdobywaniem wiedzy.

Profesor opowiadał nieco o książkach terapeutycznych, które mają swoje dobre znaczenie w psychice dziecka. Przypomniał, że dziecięcy humor jest szczególny. Polecił też kilka tytułów wartych zapamiętania, m.in. „Babcia Rabuś”, „Dwoje ludzi”, „Arka czasu”, „Lekkie życie Barnaby’ego Brocketa”, „Fotel czasu”, „Włosy mamy”, „Zły Pan”, „Ja, co to takiego?” z serii dzieci filozofują, Rozmowy o dzieciństwie „Raz dwa trzy za siebie”.

Zachęcam do zapoznania się z pełną ofertą wydawniczą na stronie Wydawnictwa Dwie Siostry.