W piątek, 23 maja 2014 Miejska Biblioteka Publiczna i Koło SBP w Mińsku Mazowieckim zorganizowały Dzień Bibliotekarza i Bibliotek dla pracowników bibliotek publicznych w powiecie mińskim.  Jak co roku, złożyliśmy kwiaty pod tablicą upamiętniającą pierwszą Księgarnię i Czytelnię Kornelii Skrodzkiej w Mińsku Mazowieckim.

DSC_0064

Tego dnia odbyło się wyjątkowe spotkanie autorskie z Tomaszem Ososińskim, adiunktem w Zakładzie Starych Druków Biblioteki Narodowej i tłumaczem książki „Atlas wysp odległych” Judith Schalansky.

DSC_0039

DSC_0040

Razem z przewodnicząca Mazowieckiego Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Warszawie, Joanną Paszteleniec-Jarzyńską wręczyliśmy specjalne nagrody zasłużonym bibliotekarzom: Bożenie Szczęsnej, Barbarze Poławskiej i Stanisławie Laskowskiej.

DSC_0020

DSC_0023

DSC_0024

Każdego roku w naszym powiecie mińskim rośnie czytelnictwo, biblioteki organizują coraz więcej wydarzeń kulturalnych, warsztatów i spotkań. Te wyjątkowe placówki przyciągają i stają się dla użytkowników drugim domem. To zaszczyt być Bibliotekarzem i uczestniczyć w życiu kulturalnym naszego powiatu. Dziękujemy naszym gościom za piękne życzenia, owocną współpracę oraz radosne, wspólne świętowanie.

DSC_0042

DSC_0046