Dzień Bibliotekarza i Bibliotek świętowaliśmy 15 maja 2015 r.

Jak co roku, złożyliśmy kwiaty pod tablicą upamiętniającą pierwszą Księgarnię i Czytelnię Kornelii Skrodzkiej w Mińsku Mazowieckim.

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich uhonorowało bibliotekarzy medalami w „W Dowód Uznania” za szczególne osiągnięcia w pracy: Mariolę Chojecką, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Dobrem i p.o. Gminnego Ośrodka Kultury oraz Bożenę Dąbrowską z Biblioteki Publicznej w Kałuszynie.

Danuta Grzegorczyk, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Cegłowie otrzymała „Honorową Odznakę” Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, a także nagrodę książkową za jubileusz czterdziestolecia pracy. Natomiast dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim, Elżbiecie Sieradzińskiej, wręczono nagrodę książkową za jubileusz trzydziestolecia pracy.

Podczas uroczystości wystąpili uczniowie Miejskiej Szkoły Artystycznej, których zaprezentował nauczyciel MSA Piotr Grabowicz. Publiczność mogła wysłuchać Wiktorii, która zagrała na fortepianie, Kuby grającego na akordeonie, Michała grającego na gitarze oraz Zosi, Marleny, EdytyJulii, tworzących kwartet smyczkowy.

W tym roku również towarzyszyła nam wystawa, tym razem przedstawiała działalność wszystkich bibliotek publicznych w powiecie mińskim. Dziękujemy za pomoc w jej przygotowaniu.