W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim 20 października 2016 odbyło się szkolenie dla bibliotek publicznych powiatu mińskiego z aspektów prawno-organizacyjnych. Warsztaty prowadził pan mecenas Rafał Golat – radca prawny z Biura Obsługi Prawnej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, autor wielu publikacji m.in. z zakresu prawa kultury i prawa autorskiego.

IMG_20161020_130111_BURST001_COVER

Na spotkaniu była możliwość zamówienia bądź zakupienia publikacji branżowych z oferty Wydawnictwa Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Tematyka szkolenia obejmowała omówienie rejestru kultury, statuty, zmiany płacowe, regulaminy, wynagrodzenia, wspólną obsługę finansową i inne. Uczestnicy mieli możliwość zadawania indywidualnych pytań. Wszyscy otrzymali certyfikaty.

Kolejne szkolenia już na początku 2017 roku.