Już po raz 5. zapraszamy miłośników książek i rowerów do aktywnego wypoczynku biorąc udział w rajdzie rowerowym Odjazdowy Bibliotekarz. Trasa liczy 20 km (w jedną stronę, łącznie 40 km) i zakończona jest piknikiem w Ośrodku Agroturystycznym Dolina Bobrów (gmina Siennica). Dla wytrwałych przewidziane są nagrody.

Szlak turystyczny wiedzie przez malowniczy krajobraz powiatu mińskiego, m.in. Łowisko w Nowodworze.

TRASA
Mińsk Maz.-Gliniak-Cielechowizna-Grabina (postój)-Wiśniówka- Dąbrowa-Nowe Zalesie- Zalesie-Nowodwór (postój) -Kośminy-Lasomin-Dłużew-Wólka Dłużewska

Program 5. rajdu rowerowego Odjazdowy Bibliotekarz 11 czerwca 2017

(trasa wynosi ok. 20 km):

10:00-11:00 – obowiązkowa rejestracja uczestników Rajdu, gimnastyka z klubem fitness Fit&Joy

11:00 – start spod Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim ulicami Piłsudskiego, Bulwarna, Mrozowska, Lipowa, Wyspiańskiego, Langiewicza, Gliniak, Cielechowizna, Grabina

| 7 km

11:30 – Grabina, postój 10 min., dalej Wiśniówka, Dąbrowa, Nowe Zalesie, Zalesie, Nowodwór

| 5 km

12:10 – Nowodwór (łowisko), postój 10 min., dalej Kośminy, Lasomin, Dłużew, Wólka Dłużewska

| 8 km

13:00 – meta przy Ośrodku Agroturystycznym Dolina Bobrów, Wólka Dłużewska 5

Zakończenie rajdu, powrót we własnym zakresie.

PLAKAT odjazdowy2017

Mile widziane pomarańczowe elementy stroju lub zeszłoroczna koszulka.

Każdy uczestnik bierze udział w rajdzie na własną odpowiedzialność (a niepełnoletni pod opieką opiekunów). Powrót z rajdu – we własnym zakresie, dowolną trasą.

Organizatorami są Miejska Biblioteka Publiczna i Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Mińsku Mazowieckim. Patronem honorowym jest Burmistrz Miasta Marcin Jakubowski oraz Wójt Gminy Siennica. Zabezpieczenie medyczne zapewnia Harcerski Klub Ratowniczy Mazowsze z transportem firmy Hydrotech. Rozgrzewkę poprowadzi studio fitness Fit&Joy. Sponsorem gadżetów jest Gminna Biblioteka Publiczna w Siennicy i Nadleśnictwo Mińsk. Pojedzie też z nami Mińska Grupa Rowerowa i Fundacja EBU.

Regulamin-Odjazdowy Bibliotekarz 2017

Program rajdu rowerowego2017