W ramach wymiany doświadczeń i podwyższania swoich kompetencji staramy się raz w roku pojechać do innej, okolicznej biblioteki. Tym razem, w czwartek, 7 września to naszą bibliotekę zwiedzała grupa 30 bibliotekarzy z powiatu ostrołęckiego. Opowiadaliśmy o naszej codziennej pracy, o trudnych czytelnikach, książkach, statystykach, systemach bibliotecznych, o nowych projektach i promocji regionu.

Zwiedziliśmy również Bibliotekę Pedagogiczną, Muzeum Ziemi Mińskiej oraz Miejski Dom Kultury, w którym aktualnie trwa Festiwal Himilsbacha.

Cieszymy się, że nasza działalność kulturalno-biblioteczna jest inspiracją dla innych pracowników bibliotek. Dziękujemy za odwiedziny i prezenty, było nam bardzo miło gościć tak ambitną grupę zawodową.