Siódmy Rajd Rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz” już za nami. Ustanowiliśmy rekord, peleton uformowało prawie  170 osób! Serdecznie dziękujemy Wam –  uczestnikom rajdu za to, że chcieliście spędzić z nami aktywnie niedzielę 30 czerwca! Przebyliśmy wspólnie 18 – kilometrową trasę, odkrywając zakamarki naszego powiatu. Ruszyliśmy o godz. 11.00 spod Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim i pojechaliśmy przez Gliniak, Cielechowiznę, Grabinę, Wiśniówkę, Dąbrowę, Pogorzel, Wojciechówkę, do Siennicy. Na mecie – na  terenie wokół Zespołu Szkół w Siennicy im. Hipolity i Kazimierza Gnoińskich, odbył się piknik z grillem, było losowanie nagród, niespodzianki dla najmłodszych oraz bookcrossing – rowerzyści wymieniali się książkami. Mieliśmy także możliwość zwiedzania Siennickiego Muzeum Szkolnego. Odpoczynek na zielonej trawie umilały nam promienie słoneczne, których w tym radosnym dniu nie brakowało! Wróciliśmy cali i zdrowi, opaleni i naładowani pozytywną energią.

Wielkie podziękowania kierujemy do  Pani  Agnieszki Gańko – dyrektor Zespołu Szkół
w Siennicy oraz Pracowników za użyczenie pięknego miejsca na piknik! Dziękujemy Pani Elżbiecie Jurkowskiej – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Siennicy oraz Pani Monice Pszkit za pomoc w organizacji rajdu na miejscu w Siennicy oraz za upominki. Dziękujemy Panu Stanisławowi Duszczykowi – Wójtowi Gminy Siennica. Podziękowania także dla Pana Marcina Uchmana – Wójta Gminy Cegłów. Dziękujemy Panu Tadeuszowi Gnoińskiemu – kustoszowi  Siennickiego Muzeum Szkolnego.  Podziękowania dla Nadleśnictwa Mińsk oraz leśniczego Pana Marka Skrzyckiego.

Gorące podziękowania dla sklepu Lidl oraz sklepu Fansport za dofinansowanie naszej imprezy!

Szczególne podziękowania dla Harcerskiego Klubu  Ratowniczego „Mazowsze”  oraz Hufca ZHP Mińsk Mazowiecki z komendantem Dariuszem Piętką na czele. Podziękowania dla  Panów Policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego  Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim pod kierownictwem podinsp. Piotra Wojdy. To oni czuwali nad naszym bezpieczeństwem! Dziękujemy również Straży Miejskiej za przybycie.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki Marcin Jakubowski.

Dziękujemy i do zobaczenia za rok!

Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim i Koło Stowarzyszenia   Bibliotekarzy Polskich działające przy bibliotece

Osobiście chciałam podziękować załodze Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim z Panią dyrektor Elżbietą Sieradzińską na czele. Dziękuję służbie porządkowej: Katarzynie Jastrzębskiej, Katarzynie Pskiet, Sylwii Kubasińskiej, Waldkowi Piekarskiemu, Jackowi Madziarowi, Tomaszowi Szczęśniakowi, Janowi Kaczorek i Kazimierzowi Pytkowskiemu. Dziękuję niezawodnej grillowej grupie: Marzenie Szczepańskiej, Celinie Kopeć, Agnieszce Pietruszce, Annie Cudnej, Bożenie i Małgorzacie Szczęsnym. Dziękuję Paulinie Foryś za oprawę graficzną i wszystkim którzy pomagali w organizacji. Wszyscy jesteście odjazdowi!!! Dziękuję!
-kierownik rajdu Marta Gańko