8 listopada 2019 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Sulejówku pochwaliła się, iż Mieszkańcy mogą już korzystać z nowych punktów wymiany książek.

W Sulejówku pojawiły się trzy bezpłatne punkty wymiany książek. Miejscowi czytelnicy mogą je znaleźć przy ulicach Dworcowej 55 (budynek miejskiego urzędu), Świętochowskiego 4 (siedziba Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej) oraz Armii Krajowej 21 (drugie piętro budynku Przychodni nr 2). To inicjatywa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sulejówku, a finansowo wsparły ją Polskie Sieci Elektroenergetyczne w ramach konkursu dobrosąsiedzkiego „WzMOCnij swoje otoczenie”.

„Oblicza książki, czyli bookcrossing w Sulejówku” promuje kulturę czytelnictwa na  terenie Sulejówka. Głównym celem współpracy PSE i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sulejówku jest zwiększenie i ułatwienie dostępu do książek, a także zachęcenie mieszkańców do dzielenia się nimi. Nowe punkty zostały zaprojektowane w kształcie twarzy – w nawiązaniu do wielu oblicz książek i różnorodności jej odbiorców. Inspiracją do stworzenia projektu graficznego był także marszałek Józef Piłsudski – postać ważna dla regionu, której poświęcone są zbiory muzeum jego imienia.

Konkurs „WzMOCnij swoje otoczenie” to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych – krajowego operatora systemu przesyłowego. Jego celem było wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i  kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu, w gminach na terenie których jest zlokalizowana lub budowana infrastruktura przesyłowa.

Serdecznie gratulujemy inicjatywy i zachęcamy nie tylko Mieszkańców, ale
i Gości do wymieniania się przeczytanymi książkami w Sulejówku!

Źródło oraz więcej informacji: mbpsulejowek.pl