Pierwszy w nowym – 2020 roku przegląd nowości wydawniczych odbył się 14 stycznia. Kierownictwo biblioteki na Koszykowej oraz jej recenzenci przywitali wszystkich najlepszymi noworocznymi życzeniami oraz świeżymi publikacjami (102 nowości).

Zaprezentowano książki dla najmłodszych, które doskonale wpisują się
w tegoroczne hasło przewodnie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim – w roku 2020 będzie ona „Zieloną Biblioteką”. Książki
z przesłaniem proekologicznym są jak najbardziej na topie.

Polecono także książkę Anny Kamińskiej – Mieszkowskiej: Na końcu języka: frazeologia i przysłowia.

Dla starszej młodzieży szczególnie polecaną pozycją jest:

Literatura faktu:

Literatura popularnonaukowa i naukowa:

Regionalia: Wesoła: przyroda – dziedzictwo – współczesność/ Adam Ciećwierz, Dorota Wrońska, Paweł Ajdacki

Literatura piękna dla dorosłych:

Oferta wydawnicza:

Na przeglądzie gościliśmy panie: Ewę Dahling- Turek oraz Martę Dahling -autorki serii dla dzieci o Mimi, Tutu i Lulu Wydawnictwa Tumilu. Dwie książki znalazły się na liście nowości recenzentów.

Książki dostępne na: http://www.tumilu.pl
Cena brutto: 39,99 zł
Rabat dla bibliotek: 35% od ceny katalogowej z kodem zniżkowym: BIBLIOTEKI35

Reklamowało się także Wydawnictwo Czytelnik. Panowie omawiali książkę: Imperium. Podróż po Cesarstwie Rzymskim śladem jednej monety/ Alberto Angela oraz Dziwne jest serce kobiece… Wspomnienia galicyjskie/ Zofia z Odrowąż- Pieniążków Skąpska. Druga pozycja to pamiętnik, który odnalazł
i przepisał z rękopisu wnuk autorki, Rafał Skąpski.
Kontakt z wydawnictwem: czytelnik.pl