8 maja przypada Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza. W tym roku wygląda on inaczej niż zawsze. Nie spotkamy się w gronie Bibliotekarzy z powiatu mińskiego w siedzibie biblioteki powiatowej, nie podsumujemy naszych działań, nie złożymy sobie życzeń. Delegacja Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Mińsku Mazowieckim złożyła symboliczne kwiaty pod tablicą upamiętniającą pierwszą księgarnię i czytelnię w mieście. Dzisiejsze Święto Bibliotekarza jest pracowite, w wielu bibliotekach nastąpił „dzień otwarcia”, obsługujemy czytelników w nowych realiach. Życzymy więc wszystkim Bibliotekarzom wytrwałości, siły i uśmiechu, a przede wszystkim zdrowia!

Drodzy Bibliotekarze! DZIĘKUJEMY, że jesteście!

Podczas trwającego właśnie Tygodnia Bibliotek, delegaci Koła SBP odwiedzili groby bibliotekarzy na mińskim cmentarzu. Uporządkowali grób Kornelii Skrodzkiej i Leokadii Lipskiej, zapalili znicze na grobie zmarłej w 2018 roku emerytowanej bibliotekarki Felicji Sosnowskiej. Odwiedzili także miejsce pochówku zmarłego w grudniu pracownika Miejskiej Biblioteki Publicznej – Janka Kaczorka. Wspomnieć należy także Danutę Grzegorczyk, wieloletnią dyrektor biblioteki w Cegłowie, która zmarła w 2016 roku, a pochowana jest na cmentarzu w Mrozach.
Pamięć o tych, którzy odeszli trwa.