25 czerwca 2020 odbyło się uroczyste pożegnanie odchodzącej na zasłużoną emeryturę Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim. Pani Elżbieta Sieradzińska – bo o niej mowa, obchodziła w tym roku także jubileusz 35-lecia pracy zawodowej, a funkcję dyrektora placówki pełniła od 7 lat. Pani Elżbieta to z wykształcenia romanistka, tłumaczka, a z zamiłowania wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów w języku polskim, francuskim i kreolskim. Nagradzana za zasługi w działalności na rzecz rozwoju kultury. Autorka biografii Cesarii Evory (a prywatnie-jej przyjaciółka) oraz biografii Wandy Rutkiewicz, a także przewodnika po Wyspach Zielonego Przylądka. Człowiek wielu talentów.

Gratulacje za całokształt sukcesów i podziękowania za wieloletnią współpracę złożyli pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim, Koleżanki z bibliotek powiatu mińskiego, Zarząd Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich działającego przy bibliotece oraz przedstawiciele bratnich instytucji kultury w mieście.

Podczas uroczystości oficjalnie przedstawiono także nowego dyrektora mińskiej biblioteki, którym została pani Karolina Wieczorek. Pani Karolina jest znana w środowisku bibliotekarskim, ponieważ piastowała do tej pory stanowisko instruktora do spraw bibliotek w powiecie mińskim. Serdeczne gratulacje!

Pani Elżbiecie życzymy spełnienia marzeń, osiągania celów i odkrywania zakamarków, ale także odpoczynku i wytchnienia na tej nowej drodze życia zwanej emeryturą. Pani Karolinie życzymy wytrwałości, siły i sukcesów w nowej zawodowej roli!

Dziękujemy!

fot. archiwum MBP