Rok 2020, którego połowa już za nami, dostarczył bibliotekom bardzo dużo nowych doświadczeń. Świat opanowała epidemia, uczymy się żyć od nowa, dostosowując się do zaleceń sanitarnych. Każdą dziedzinę życia opanował strach, niepewność i niewiedza, co dalej. Biblioteki, choć już otwarte, nie mogą jeszcze oferować swoich usług w pełnym zakresie. Zapotrzebowanie na literaturę jednak nie zmniejszyło się. Książka to świetny pomysł na chwilowe „wyłączenie się” od problemów i relaks. Ale czy książka jest bezpieczna? Czy papier przenosi wirusa? Te i inne pytania dręczą czytelników. Nowe technologie przychodzą nam z pomocą – przecież można ściągnąć e-booki!

Od początku roku w większości bibliotek w powiecie mińskim możemy korzystać z oferty Legimi, czyli polskiej wypożyczalni e-booków. Dzięki temu czytać można elektroniczną wersję książki: na smartfonie, tablecie, czytniku lub komputerze. Biblioteki przystąpiły do konsorcjum z Biblioteką Wojewódzką i co miesiąc rozdają czytelnikom kody dostępu. Aby otrzymać kod, należy mieć załóżone konto biblioteczne w danej placówce i zgłosić się do niej, założyć bezpłatne konto na stronie Legimi, pobrać aplikację na urządzenie, na którym zamierza się czytać, a nastepnie podać otrzymany kod dostępu. Liczba kodów jest ograniczona – informacje otrzymamy w danej bibliotece.

Oferta Legimi dostępna jest w bibliotekach w: Sulejówku, Dębem Wielkim, Kałuszynie, Cegłowie, Mrozach, Siennicy, a także od lipca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim.

Zapraszamy!