W maju Gminna Biblioteka Publiczna wraz z Wydawnictwem Fotopia wydała album zatytułowany „Alfabet wspomnień”, mający uczcić 30-lecie funkcjonowania samorządu gminnego. Inicjatorką powstania publikacji była pani wójt Hanna Wocial, a redakcję powierzono pani Darii Lisieckiej – bibliotekarce GBP w Jakubowie. W publikacji znajdują się wspomnienia mieszkańców, fotografie z ich rodzinnych archiwów, a także fakty z historii regionu i ważne wydarzenia ziemi jakubowskiej. Materiały zostały podzielone na kategorie: osoby, miejsca, wydarzenia, instytucje, a następnie ułożone zostały alfabetycznie według nadanych haseł, stąd tytuł publikacji. Wspomnienia, relacje i zdjęcia mógł dostarczyć każdy mieszkaniec Jakubowa i okolic, który chciał się nimi podzielić i zostawić ślad przyszłym pokoleniom. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców i zespołu autorskiego powstało piękne kompendium wiedzy o regionie. Możliwe, że w przyszłości dzieło to będzie kontynuowane i ukażą się kolejne tomy albumu. Serdecznie gratulujemy.

Prezentacja albumu odbyła się podczas uroczystej sesji Rady Gminy Jakubów dnia 5 czerwca 2020.