Rok 2020 przynosi coraz więcej zmian. Następują one także w kadrach bibliotecznych. W sierpniu na emeryturę odchodzi pani Halina Łukasiak, wieloletnia dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Mińsk Mazowiecki z siedzibą w Stojadłach. Pani Halina w gminnej bibliotece przepracowała 33 lata. Burzliwe losy instytucji, takie jak liczne przeprowadzki, zmiany nazwy, likwidacje filii nie są pani Halince obce. Zaangażowanie, siła i wiara w lepsze jutro pomagało jej pokonywać wszystkie napotkane problemy z uśmiechem na twarzy. Poradziła sobie w roli dyrektora znakomicie, a bibliotekę zostawia swoim następcom w znakomitym porządku.

W dniu 25 sierpnia 2020 odbyło się uroczyste pożegnanie Pani Dyrektor. Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki Antoni Janusz Piechoski podziękował w imieniu swoim i pracowników Urzędu Gminy za wieloletnią współpracę. Gratulacje i życzenia złożyła także delegacja z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim pełniącej funkcję biblioteki powiatowej. Członkowie Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich działającego przy bibliotece w Mińsku Mazowieckim również pamiętali o przyszłej emerytce. Na uroczystości zgromadziły się także Koleżanki – delegatki z bibliotek z terenu powiatu mińskiego oraz oczywiście najbliżsi współpracownicy. Pani Halinie dziękował też dyrektor Szkoły w Stojadłach – pan Maciej Samulik, wraz z pracownikami, gdyż siedziba biblioteki znajduje się w budynku tejże placówki. Wszyscy będą miło wspominać współpracę z Panią Dyrektor.

Szanowna Emerytko, Pani Halinko! Jeszcze raz życzymy Pani spełnienia marzeń, zasłużonego odpoczynku, zdrowia i niech uśmiech, którym nas Pani zarażała, nie schodzi z Pani twarzy. Praca w bibliotece i trud włożony w kierowanie placówką niech owocuje teraz satysfakcją, samymi miłymi wspomnieniami i radosnymi spotkaniami z ludźmi, których udało się Pani spotkać na bibliotecznej drodze.

Gratulujemy!