książki „Dziedzictwo Kulinarne” fot. MBP

Nakładem wydawnictwa „Fotopia” ukazała się właśnie nowość regionalna pt. „Dziedzictwo Kulinarne. Produkt Lokalny Atrakcją Turystyczną”. Jest to projekt, którego celem jest wypromowanie danego miejsca, poprzez to, co w nim najlepsze – lokalne produkty górujące na miejscowych stołach. To również okazja do przedstawienia walorów przyrodniczych, turystycznych, kulturowych i historycznych danego regionu. Projekt ma charakter międzynarodowy, obejmuje siedem Lokalnych Grup Działania, pięć z Polski: Ziemi Mińskiej, Natura i Kultura, Forum Powiatu Garwolińskiego, Zielone Mosty Narwii i Równiny Wołomińskiej oraz zagraniczne: Asociacion Comarcal Gran Vega de Sewilla, Asociacion para el Desarrollo Rural del Medio Guadalquivir.

W publikacji znajdziemy regionalne przepisy na przystawki, dania główne, desery oraz napoje.

Wydawnictwo Fotopia przekazało po 1 egzemplarzu do bibliotek na terenie powiatu mińskiego (odbiór u instruktora, MBP w Mińsku Mazowieckim).

Życzymy smacznego!