Wszystkim czytelnikom przypominamy, że biblioteki są CZYNNE i z pomocą bibliotekarza można wypożyczyć interesujące nas pozycje. Przed wizytą w bibliotece warto zapoznać się z zasadami wypożyczania w danej placówce, warto także skontaktować się telefonicznie lub e-mailowo, gdyż godziny otwarcia i zasady korzystania mogły ulec zmianie.

Obowiązujące od 28 listopada 2020 roku zasady udostępniania zbiorów bibliotecznych zostały przedłużone do 31 stycznia 2021 roku.

Prowadzenie przez biblioteki publiczne i naukowe działalności polegającej na udostępnianiu zbiorów jest dopuszczalne pod warunkiem zapewnienia, aby w pomieszczeniu dostępnym dla osób korzystających ze zbiorów biblioteki przebywała jednocześnie nie więcej niż 1 osoba na 15 m2 powierzchni takiego pomieszczenia, z wyłączeniem bibliotekarzy. Przed wejściem do biblioteki należy zamieścić informację o dopuszczalnym limicie czytelników przebywających w bibliotece oraz podjąć środki zapewniające jego przestrzeganie.

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 14 stycznia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii

freepik.com