Mińska Scena muzyczna
fot.: MBP

Album fotograficzny „Mińska Scena Muzyczna” prezentuje wybranych twórców mińskiej sceny i jest pierwszą publikacją z zakładanej serii.
W vol. 1 prezentuje muzyków m.in:
Adam Wojdak, Agnieszka Kościńska, Daniel Gryc, Eddy, Elżbieta Sieradzińska, Filip Kosmalla, Grzegorz Jarek, Jarosław Wrzosek, Johnny Terror, Karol Piątkowski, Łukasz Bocian, Łukasz Spychała, Marcin Kosiorkiewicz, Marcin Moroz, Marcin Polak, Patrycja Młynek (Pato), Rafał Gańko, Robert Rogowski, Tomek Stolarski, Marcin Gańko.

„Mińska Scena Muzyczna” to album fotograficzny prezentujący wybranych twórców muzycznych, którzy przez lata kształtowali mińską scenę muzyczną. Album prezentuje ich z nowej perspektywy. Niekoncertowej, niescenicznej – swego rodzaju alter ego artystów. Album poprzez swoją konstrukcję (prezentacja fotograficzna każdej z postaci jest uzupełniona kodem qr odsyłającym do bezpośredniego kontaktu z muzykiem). Formuła daje szansę nawiązania nowych kontaktów, budowania relacji, odnajdywania muzyków do współpracy. Wydanie wspomina również wszelkie sceny, kluby, miejsca w Mińsku Mazowieckim, które przez lata były przestrzenią do rozwoju i prezentacji muzyków dla szerszej publiczności. Sceny które tworzyły i tworzą lokalną kulturę muzyczną i społeczność wokół artystów.

Autorem fotografii w publikacji jest Jarek Wójcicki. Fotograf, muzyk, perkusista, który z mińską sceną muzyczną związany jest od lat 90-tych. Jego pasją jest przedstawianie ludzi w niekonwencjonalnych portretach fotograficznych, uzupełnianych motywami abstrakcji i kontrastu, które podkreślają niebanalność i złożoność natury artystów.

Album stanowi publikację wydaną z okazji 600.lecia Nadania Praw Miejskich Mińskowi Mazowieckiemu i jest współfinansowany przez Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki.

Egzemplarze dla bibliotek z terenu powiatu mińskiego dostępne są do odebrania u instruktora w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim.