Literackie wydarzenie maja – Wirtualne Targi Książki Book Targ

booktarg

Katarzyna Bonda, Katarzyna Nosowska, Wojciech Chmielarz, Jakub Ćwiek, Beata Pawlikowska, Alek Rogoziński, Jacek Galiński, Marta Kisiel, Aneta Jadowska, Łukasz Supergan, Drauzio Varella, Fido Nesti, Piotr Stankiewicz czy Maciej Siembieda, to tylko niektórzy pisarze, którzy spotkają się z czytelnikami podczas BookTargu – wielkiego święta książek online. To już trzecia edycja Wirtualnych Targów Książki organizowana przez Allegro, Lubimyczytać.pl oraz Legimi.

W dniach 6-12 maja odbędzie się wielkie święto książki online – Book Targ. W tym czasie czytelnicy spotkają się ze swoimi ulubionymi polskimi i zagranicznymi pisarzami oraz będą mogli skorzystać z wyjątkowych promocji książkowych na Allegro. Nie zabraknie też inspirujących paneli dyskusyjnych o branży książki. Każdy miłośnik czytelnictwa znajdzie coś dla siebie wśród różnorodnych bloków tematycznych, które są wyróżnikiem Wirtualnych Targów Książki Book Targ. Wydarzenie organizowane jest już po raz trzeci, we współpracy trzech firm: Allegro, lubimyczytać.pl oraz Legimi.

BookTarg to święto wszystkich miłośników czytelnictwa. Już trzeci raz będziemy mogli uczestniczyć w wirtualnych spotkaniach z autorami i posłuchać branżowych dyskusji. W tym roku nasi klienci, oprócz wyjątkowych ofert nawybrane książki, będą mogli także skorzystaćz promocji Smart! na start i zaopatrzyć swoją domową biblioteczkę bez dodatkowych kosztów dostawy – mówi Jacek Weichert, dyrektor segmentu Kultura i Rozrywka, Kolekcje i Sztuka w Allegro.

BookTarg po raz trzeci stwarza możliwości wydawcom i autorom dotarcia do szerokiego grona internautów dzięki połączonym potencjałom wiodących platform, doskonale znanych społeczności czytelników. Nasze przedsięwzięcie ma na celu zapewnienie rozgłosu i sprzedaży nowościom przygotowanym przez wydawców na zwyczajowo odbywające się w maju targów książki, które już drugi raz nie mogą się odbyć ze względu na pandemię. Istotnym punktem programu majowych targów były seminaria branżowe, dlatego również w ramach Book Targu przewidzieliśmy taką przestrzeń. Book Targ przypada w tym roku w Tygodniu Bibliotek, zatem w części branżowej poświęcimy więcej uwagi temu ważnemu segmentowi rynku książki.
Allegro, Lubimyczytać.pl i Legimi organizują Booktarg, aby wspomóc promowanie czytelnictwa i wzmocnić sprzedaż książek.

Udział w BookTargu jest bezpłatnyidostępny dla każdego internauty.

Pełen harmonogram wydarzeń na jest dostępny na stronach: https://www.booktarg.pl oraz https://www.facebook.com/BookTarg/