Z okazji 400-lecia nadania praw miejskich dla Cegłowa tamtejsza biblioteka przygotowała dwa wydawnictwa.

„Na cegle pisane: historia miasteczka Cegłów” to publikacja stanowiąca podsumowanie wiadomości o dziejach Cegłowa i ludzi tu mieszkających na przestrzeni lat. Dzięki współfinansowaniu ze środków Samorządu Gminy Cegłów, mieszkańcy gminy mogą otrzymać publikację za darmo. Dla pozostałych zainteresowanych koszt to 20zł. Publikacja do nabycia w siedzibie wydawcy – w Gminnej Bibliotece Publicznej – Kulturotece w Cegłowie.

Drugim wydawnictwem przygotowanym z okazji jubileuszu jest komiks: „Cegłów 1621”, w którym czytelnik znajdzie ciekawą treść i obrazkowy przekaz, a wszystko oparte na faktach historycznych. Komiks nabyć można również w Gminnej Bibliotece Publicznej- Kulturotece w Cegłowie, w cenie 10 zł.

W zeszłym roku ukazała się jeszcze jedna okolicznościowa publikacja, tym razem z okazji jubileuszu 30 lat Samorządności Cegłowa.”30 lat Samorządu Gminy Cegłów 1990-2020″ zawiera charakterystykę oraz opis działalności gminy Cegłów.

Egzemplarze wszystkich trzech publikacji przekazane w darze dla bibliotek powiatu mińskiego dostępne są u instruktora w siedzibie MBP w Mińsku Mazowieckim. Dziękujemy.

regionalia cegłowskie
fot. MBP