Tegoroczny Dzień Bibliotekarza oraz Tydzień Bibliotek obchodzimy „na raty” ze względu na trwającą epidemię oraz panujące dotychczas obostrzenia. Mimo tego, że główne uroczystości w większym gronie bibliotekarzy nie odbyły się, Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich działające przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim pamiętało o swoich jubilatach. Zarząd SBP uhonorował w tym roku jubileusze pracy w bibliotece: 25-lecie Barbary Poławskiej z MBP w Mińsku Mazowieckim, 30-lecie Katarzyny Parol z GBP w Jakubowie – Filii w Wiśniewie oraz 40-lecie Anny Cudnej z MBP w Mińsku Mazowieckim. Jubilatkom złożono najlepsze życzenia i gratulacje oraz podziękowano za trud pracy i wręczono pamiątkowe dyplomy, kwiaty i prezenty. Członkowie Koła SBP wręczyli także kwiaty przewodniczącej Karolinie Wieczorek, dla której był to pierwszy Dzień Bibliotekarza w nowej funkcji – dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej, którą pełni prawie od roku.

Gratulujemy Drogim Jubilatkom i mamy nadzieję spotkać się za rok na uroczystych obchodach Dnia Bibliotekarza!